2023
Princess S72

Formidling • S72515
Skrog nr GBPYIF6037F323

4.500.000 EUR VAT PAID EU
33.574.311 DKK (baseret på kursen 7.46)

Finansiering

Propulsion

Motorer 2x MAN V12
Kraft 2x 1800 hp
Gangtimer, ca 395 timer
Tophastighed, ca 36 kn
Motortype Indenbords
Drifttype Aksel
Brændstof Diesel

Dimensioner

Længde 23.09 m
Bredde 5.45 m
Dybt, ca. 1.72 m
Vægt, ca 52814 kg
Brændstofkapacitet 4500 L
Vand kapacitet 820 L
Septiktank 400 L

ANDET

Fabrikant Princess Yachts Limited
Designer Olesinski
Bådkategori Motor
Material Glasfiber
El. system 24 V
Kahytter / WC 5 / 4

EU MOMS BETALT 2023 PRINCESS S72 TIL SALG (sammenlignelig pris ekskl. 20% moms: €3.750.000)

ÅBEN FOR DELVIS BYTTE • PRINCESS TEKNISK ORIENTERING INKLUDERET

To MAN V12-1800 (2 x 1800 mhp hver) dieselmotorer

Hvid gelcoat finish

Valnød interiørtræ, satin finish

Fire kahytter med plads til 8 gæster, plus besætningskahyt

Yacht Controller

Hydrauliske bov- og hækpropeller med variabel hastighed

Hydrauliske finne-stabilisatorer

Omvendt cyklus aircondition

Onan generator 27 kW

Opgraderet belysningspakke

Elektrisk betjent skydetag over forreste salonområde

Elektrisk-hydraulisk bimini

Raymarine navigationsudstyr

Undervandslys

VIDEO, FOTOGRAFI OG VIRTUEL RUNDVISNING TILGÆNGELIG

KONTAKT OS VENLIGST FOR SPECIFIKATIONER OG MERE INFORMATION OM DENNE PRINCESS S72 SPORTSBRIDGE TIL SALG

Oplysningerne om denne båd gives i god tro og antages at være nøjagtige, men kan ikke garanteres. En køber eller hans inspektør skal undersøge de detaljerede betingelser, som køberen ønsker at validere. Vi forbeholder os ret til at foretage ændringer eller at båden ikke længere er til salg.


Oplysningerne om denne båd gives i god tro og antages at være nøjagtige, men kan ikke garanteres. En køber eller hans inspektør skal undersøge de detaljerede betingelser, som køberen ønsker at validere. Vi forbeholder os ret til at foretage ændringer eller at båden ikke længere er til salg.

contact
contact

KONTAKT OS

Vi glæder os til at komme i kontakt med Dig!

BESTILLE RESERVEDELE

Hvis det tilbehør eller reservedele du ønsker, ikke er tilgængelig i vores webshop?

Princess Yachts Denmark ApS

Åbningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 17:00
Andre tidspunkter efter aftale.

Princess Yachts West Sweden AB

Åbningstider
Mandag – Torsdag 07:30 – 17:00
Fredag 07:30 – 14:00
Andre tidspunkter efter aftale.

Princess Yachts Norway AS

Åbningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 16:30
Andre tidspunkter efter aftale.

Åbningstider
Månd – Fred 9:30 – 18 (sommar)
Månd – Fred 9:30 – 17 (vinter)
Andre tidspunkter efter aftale.

EJER & BESTYRELSE

Sverige | Norge | Danmark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Ejer | Bestyrelsesmedlem
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Ejer | Bestyrelsesmedlem
Salg, Marketing & Økonomi
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Ejer | Bestyrelsesformand

DEN DANSKE KONTOR

Mads Roepstorff-500x500
Mads Roepstorff

Managing Director Denmark & Salg
mads@princessyachts.dk
M: +45 40 10 18 84

Nicolai Sander-web
Nicolai Sander

Sales Executive
nicolai@princessyachts.dk
M: +45 40 23 18 81

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

Shayda-web
Shayda Mehran

Coordinator & Office Manager
shayda@princessyachts.dk
M: +45 70 26 84 84

Vlatko Verovic-web
Vlatko Verovic

Aftersales Denmark
support@princessyachts.dk

DET SVENSKE KONTOR

Johan Stübner-PYS
Johan Stübner

Sales Executive
johan@princessyachts.se
T +46 70 644 28 42

jane cooper 500x500 web
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
T +46 10 146 58 35

Processed with VSCO with b1 preset
Nellie Petersen

Markedskoordinator Skandinavien
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Sverige
jesper@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

staff, person
Mattias Rutgersson

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

DET NORSKE KONTOR BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

Managing Director Norge & Salg
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

Petter Mork-Knudsen-PYS
Petter Mork Knudsen

Salg & Service West Norge
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Verkstadschef
robert@princessyachts.no
M: +47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Service Norge

DET NORSKE KONTOR OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norge & Salg
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Salg & Service East Norge
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

staff, person
Rekrytering pågår

Service Norge

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se