23-25 AUGUSTI 2024

MARSTRAND BOAT SHOW

TILMELD DIT BESØG

Ta chansen att kliva ombord och uppleva den oslagbara komfort och design som endast Princess Yachts kan erbjuda. Våra experter finns på plats för att svara på alla dina frågor och guida dig genom vår exklusiva kollektion. Oavsett om du är en erfaren båtägare eller drömmer om ditt första köp, är vi här för att hjälpa dig att förverkliga dina marina ambitioner.

Marstrand är Sveriges seglingsmetropol och även ett mycket uppskattat turistmål för hela familjen! Här kan man flanera längs kajen och titta på båtar, äta gott på restauranger och uteserveringar, bo på allt från B&B till hotell, ta ett dopp i havet eller bara njuta av den marina miljön.

Vi ser fram emot att välkomna dig ombord!

E X P E R I E N C E   T H E   E X C E P T I O N A L

OM MÄSSAN

Marstrand Boat Show arrangeras av Sweboat med mål att visa upp hela branschens samlade utbud av motorbåtar, vattenskotrar och tillbehör på en plats.

UTSTÄLLDA BÅTMODELLER

Princess V50 Open
Princess F45
Princess V40

*Kan komma att ändras innan mässan

ÖPPETTIDER

Fredag 23 augusti kl 10.00-18.00
Lördag 24 augusti kl 10.00-18.00
Söndag 25 augusti kl 10.00-16.00

PLATS

Marstrands Gästhamn

FÖRANMÄL GÄRNA ERT BESÖK
VIDEO & FOTON FRÅN TIDIGARE ÅR
contact
contact

KONTAKT OS

Vi glæder os til at komme i kontakt med Dig!

BESTILLE RESERVEDELE

Hvis det tilbehør eller reservedele du ønsker, ikke er tilgængelig i vores webshop?

Princess Yachts Denmark ApS

Åbningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 17:00
Andre tidspunkter efter aftale.

Princess Yachts West Sweden AB

Åbningstider
Mandag – Torsdag 07:30 – 17:00
Fredag 07:30 – 14:00
Andre tidspunkter efter aftale.

Princess Yachts Norway AS

Åbningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 16:30
Andre tidspunkter efter aftale.

Åbningstider
Månd – Fred 9:30 – 18 (sommar)
Månd – Fred 9:30 – 17 (vinter)
Andre tidspunkter efter aftale.

EJER & BESTYRELSE

Sverige | Norge | Danmark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Ejer | Bestyrelsesmedlem
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Ejer | Bestyrelsesmedlem
Salg, Marketing & Økonomi
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Ejer | Bestyrelsesformand

DEN DANSKE KONTOR

Mads Roepstorff-500x500
Mads Roepstorff

Managing Director Denmark & Salg
mads@princessyachts.dk
M: +45 40 10 18 84

Nicolai Sander-web
Nicolai Sander

Sales Executive
nicolai@princessyachts.dk
M: +45 40 23 18 81

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

Shayda-web
Shayda Mehran

Coordinator & Office Manager
shayda@princessyachts.dk
M: +45 70 26 84 84

Vlatko Verovic-web
Vlatko Verovic

Aftersales Denmark
support@princessyachts.dk

DET SVENSKE KONTOR

Johan Stübner-PYS
Johan Stübner

Sales Executive
johan@princessyachts.se
T +46 70 644 28 42

jane cooper 500x500 web
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
T +46 10 146 58 35

Processed with VSCO with b1 preset
Nellie Petersen

Markedskoordinator Skandinavien
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Sverige
jesper@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

staff, person
Mattias Rutgersson

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

DET NORSKE KONTOR BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

Managing Director Norge & Salg
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

Petter Mork-Knudsen-PYS
Petter Mork Knudsen

Salg & Service West Norge
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Verkstadschef
robert@princessyachts.no
M: +47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Service Norge

DET NORSKE KONTOR OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norge & Salg
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Salg & Service East Norge
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

staff, person
Rekrytering pågår

Service Norge

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Indkøbere & Dele Salg
support@princessyachts.se